Yapı-Yol Sen Takımımız Sahalara İndi

0
17

alt

Sporun ve futbolun biz emekçiler için sadece izlenilen değil aynı zamanda izleten tarafının da olduğunu göstermek anlamında, Eskişehir Sendikalar Platformunun düzenlediği turnuva güzel bir etkinlik oldu. Birçok sendikanın yer aldığı bu organizasyonda şöyle ‘yapılı’ bir sendika olmasa eksik olur düşüncesiyle Yapı-Yol Sen’in yapısını, turnuvanın dostluk ‘yol’u uzun olsun diye de yolumuzu katalım istedik ve mor beyaz formamızla emek sahasına çıktık.

 

Günümüzde futbol; kıyasıya bir rekabet, hırs ve rantın girdabında debelenirken, turnuvamız dostluğun,  spor keyfinin bir yansıması olarak yer alacak ve gerçek sporun nasıl olması gerektiğini, sadece yazılarla, konuşmalarla değil futbol oynayarak da anlatabilecektir. Holiganlığın önlenmesi ve spor bilincinin daha iyi anlaşılması için yerellerde yapılan amatör spor turnuvaları azımsanmayacak bir önemi bulunmaktadır, medya aracılığıyla izlediğimiz milyon dolarlık takımların müsabakasının dışında biz milyonların da takım olabileceğinin kanıtıdır bir ölçüde.

Turnuvada her ne kadar müsabaka olarak ve farklı takımların maçı olarak yer alınsa da; hepimiz biliyoruz ki katılan bütün arkadaşlar hayatın emek tarafında sermayeye karşı hep bir müsabaka içerisinde, dolayısıyla bizler bu turnuvayı sermayeye karşı yapılacak maçta bir antrenman olarak görüyoruz, kazanan hangi takım olursa olsun emek mücadelesinde hepimizin yolu açık olsun.

alt

alt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here