ŞUBELERE -İşyeri ziyaretlerinin yapılması

0
21

ŞUBELERE

143Sendikamız, sosyal, ekonomik, özlük ve demokratik haklarımız için yıllardır mücadele ediyor. Yaşanan tüm adaletsizliklere haksız tayin ve terfilere, sürgün ve cezalara, işyerlerimizdeki baskılara ve olumsuz çalışma koşullarına karşı hiç kimseyi ayırt etmeden hem hukuki hem de fiili mücadele ettik ve bundan sonra da devam edeceğiz.           

            Hükümet-Memur Sen uzlaşmasıyla çalışanları enflasyona ezdiren tek yanlı ücret belirlemelerinin hangi sendika marifetiyle imzaladığını her kes tarafından bilinmektedir. İşveren yanlısı sendika olsa olsa işverenin emrinde hareket ederek ve reklamını yapar, hiçbir zaman kamu emekçilerinin haklarını savunamaz. Çalışanların gerçek temsilcisinin hangi sendika olduğunu ve niçin sendikada örgütlenmemiz gerektiğini işyerlerimizde yılmadan tek tek anlatmalıyız.   

Bilindiği gibi; iktidar istediği kesime, istediği şekilde maaşlarına zam yapmaktadır. Sendikaları yok sayan iktidar isterse tüm Kamu Çalışanlarını kapsayacak şekilde bir çalışma yaparak, hepimizin reel kaybının telafisi mümkündür. Ancak; bu diktatör anlayış karşısında bizler sendikal mücadele ile örgütlendiğimizdehakkımızı ve taleplerimizi gerçekleştirmemiz mümkündür.   

Emeğe yönelik genel saldırılara, düşük maaşlara, idari baskılara, saldırı yasalarına karşı mücadele etmek ve kamu emekçilerinin aleyhine gelişen politikaları püskürte biliriz. Bilindiği gibi, etkili mücadele, ancak güçlü bir örgütlenme ile sürdürülebilir. Bunun için tüm Şubelerimizin, Şube Yürütme Kurulu Üyeleri, İl Yürütmeleri, İşyeri Temsilcileri ve duyarlı kadrolarımızın bir an önce işyeri ziyaretlerine ve örgütlü çalışmalarına başlamaları gerekmektedir. Kamu çalışanlarını temsil etmeyen sözde sendikaların peşinden gitmemeleri gerektiği, baskılara karşı boyun eğmeden, özgür iradeleriyle hareket ederek, yıllardır kamu emekçilerinin haklarını savunan Sendikamız Yapı-Yol Sen’e üye olmalarını sağlamalıyız.  

Sendikamızın mücadelesine inanan ve güvenen tüm çalışanlara sendikamızı yeniden anlatmalı, niçin sendikalı olmak gerektiğini usanmadan tüm işyerlerinde tekrarlamalıyız.

Bu bilinçle, bulunduğumuz ortamı ve fırsatı sendikamız lehine dönüştürmek hepimizin görevi olduğu bilinciyle, bilgilerinizi ve gereğini rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here