Yazdır
PDF

KARAYOLLARI GİŞE EMEKÇİLERİ OLARAK

YAPI YOL SEN Basın Yayın Birimi tarafından yazıldı. on .

KARAYOLLARI GİŞE EMEKÇİLERİ OLARAK,

ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE ÇAĞRIMIZDIR

25 KASIM 2009 ÇARŞAMBA GÜNÜ İŞ YAVAŞLATIYORUZ

SEVGİLİ SÜRÜCÜ ARKADAŞ

Amacımız, sizlere her zaman en iyi şekilde hizmet vermektir. Ancak, Otoyol ve köprülerde ağır koşullar altında çalışmanın getirdiği bazı sorunlardan kaynaklı zaman zaman bizlerden yakınmalarınız oluyor.

Otoyol ve Köprüler dünyanın birçok ülkesinde ÜCRETSİZ olmasına rağmen, ülkemizde ise otoyol geçişlerine sık sık zam yapılarak büyük bir gelir kapısı olarak görülmektedir. Hükümet bununla da yetinmeyip, otoyolların işletme hakkını 49 yıllığına özelleştirmeye hazırlanıyor. Buradan soruyoruz; Telekom özelleştirildi, halkın cebinden daha fazla para çıkmasından başka ne değişti?

Bizler Yoksulluk sınırı altında düşük bir ücretle çalışan, sürekli egzost gazını soluyarak günde 10-11 saat süreyle ağır şartlar altında sizlere nitelikli kamu hizmet vermenin çabası içerisindeyiz.

Bizler, İnsanca yaşanacak bir ücret, sağlıklı çalışma ortamı ve fiili hizmet hakkı talebiyle birtakım eylem ve etkinlik yaptık. Ancak bu güne kadar değişen bir şey yok.

TALEPLERİMİZ;

· Ücrette adalet, insanca yaşanacak ücret ve güvenceli iş İSTİYORUZ.

· Gişe çalışanlarının egzost gazına ve bundan kaynaklı hastalıklara karşı korunmasını İSTİYORUZ.

· Yasal mevzuatta otoyol ve köprü çalışanlarına fiili hizmet süresi ve meslek hastalığı tanımını İSTİYORUZ.

· Personel açığını hemen ve kadrolu istihdamla giderilmesini İSTİYORUZ.

· Bizleri yurttaşlarımızla karşı karşıya getiren Otoyol ve Köprü geçişlerinin ZAMMINA son verilmesini İSTİYORUZ.

· Eğitim ve Sağlık başta olmak üzere kamusal hizmetler her düzeyde nitelikli, ulaşılabilir ve parasız olmasını İSTİYORUZ.

· Örgütlenme özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılmasını İSTİYORUZ.

· Toplu Görüşme değil, Toplu Sözleşme ve Grev hakkımızı kullanmak İSTİYORUZ.

SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLMEDİ

Biz Gişe Memurları, yukarıda sıraladığımız tüm bu taleplerimizi yeniden haykırıyoruz. 25 KASIM 2009 Çarşamba günü otoyol ve köprülerde iş yavaşlatıyoruz.

Amacımız sizlere trafikte çile çektirmek değil. Bizler bir yandan sizlere nitelikli kamu hizmet sunmak, bir yandan da sorunlarımıza çözüm İSTİYORUZ.

Sevgili araç sürücüleri; akaryakıt, Otoyol ve Köprü geçişlerine yapılan zamlara ve özelleştirilmesine karşı sesinizi duyurmalısınız.

Görevimizi daha iyi şartlarda yapabilmemiz için, desteğinize ihtiyacımız var. Bizleri anlayacağınızı umuyor, iyi yolculuklar diliyoruz.